DMSERVICE

خدمات طراحی سایت وکالت ، خدمات سئو سایت وکالت ، خدمات تولید محتوا سایت وکالت

چگونه برای وکالت تبلیغ کنیم؟

این روز ها با گسترش کسب و کار های اینترنتی، وکلا هم وارد عرصه آنلاین شده اند تا از این پتانسیل برای جذب موکل و توسعه حوزه کاری خود بهترین استفاده را ببرند. با توجه به رقابت بالایی که در وکالت وجود دارد، حضور در فضای آنلاین یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی و تبلیغات برای وکلا و دفتر های وکالت است.

در این مقاله قصد داریم با تمرکز بر روش های دیجیتال مارکتینگ به این سوال پاسخ دهیم که چگونه برای وکالت تبلیغ کنیم؟ اگر می خواهید با بهترین روش های جذب موکل و تبلیغ برای وکالت آشنا شوید، تا پایان این مقاله با دی ام سرویس همراه باشید.

 • چگونه برای وکالت تبلیغ کنیم؟
 • تبلیغات برای وکالت؛ آنلاین یا آفلاین؟
 • استراتژی بازاریابی برای وکالت
 • 5 راهکار برای تبلیغات وکالت و جذب موکل
 • طراحی سایت
 • سئو؛ جذب موکل از گوگل
 • لوکال سئو
 • تبلیغات در گوگل
 • تولید محتوا
 • تبلیغات در شبکه های اجتماعی
 • دیجیتال مارکتینگ برای وکلا
 • جمع بندی؛ چگونه برای جذب موکل تبلیغ کنیم؟

تبلیغات برای وکالت؛ آنلاین یا آفلاین؟

روش های زیادی برای تبلیغ برای وکالت وجود دارد که به طور کلی می توان آن ها را به دو دسته آنلاین و آفلاین تقسیم کرد. روش های آفلاین مثل پخش کارت ویزیت و تراکت یا نصب بنر تبلیغاتی با وجودی که روش های خوبی هستند اما به نسبت هزینه، بازدهی چندانی ندارند و علاوه بر این، شما را تنها به افرادی که در یک محدوده جغرافیایی کوچک هستند می شناسانند.

از طرفی روش های آنلاین مثل تبلیغات در شبکه های اجتماعی، برند سازی شخصی و راه اندازی وب سایت، هیچ محدودیتی ندارد و به شما این امکان را می دهند تا بدون محدودیت مکانی و زمانی، موکل جذب کنید.

با توجه به این که روش های آفلاین قدیمی تر هستند و بازدهی کمتری دارند، در پاسخ به این سوال که چگونه برای وکالت تبلیغ کنیم، قصد داریم در این مقاله شما را بیشتر با روش های آنلاین آشنا کنیم. آن هم نه هر روشی بلکه پر بازده ترین متد های تبلیغاتی برای وکالت.

استراتژی بازاریابی برای وکالت

پیش از این که سراغ روش ها برویم ابتدا نگاهی به استراتژی کلی بازاریابی برای وکالت بیندازیم و ببینیم که در طراحی پلن های تبلیغاتی برای وکلا، چه چیزهایی را باید در نظر داشته باشیم. چه خودتان وکیل هستید چه قصد دارید به عنوان مدیر تبلیغات برای یک دفتر وکالت فعالیت کنید، داشتن یک استراتژی تبلیغاتی می تواند مسیر پیش روی شما را روشن کند.

استراتژی بازاریابی خود را بر اساس موارد زیر تنظیم کنید:

1- اهداف تبلیغاتی

اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تبلیغاتی خود را مشخص کنید. آیا می خواهید تعداد موکل را افزایش دهید؟ اگر اینطور است تا چه تاریخی و چه درصدی؟ آیا قصد برند سازی دارید و می خواهید بیشتر شناخته شوید؟ آیا قصد افزایش دنبال کننده در شبکه های اجتماعی را دارید؟ اهداف را به صورت دقیق و روشن مشخص کنید.

2- مخاطب هدف را مشخص کنی

یکی از مهم ترین پایه های تبلیغات موثر، درک و تعریف درست مخاطب هدف است. تبلیغات باید بر اساس مشخصات، عادات خرید و مشکلات و دغدغه های خاص مخاطب هدف تعریف شود.

3- بازار را تحلیل کنید

منظور از بازار در اینجا افراد، کسب و کار ها و سازمان هایی هستند که می توانید به عنوان موکل بالقوه به آن ها نگاه کنید. ببینید بر اساس حوزه کاری، محل دفتر و بازار هدف، چه فرصت هایی پیش روی شما وجود دارد.

4- رقبا را بررسی کنید

برای موفقیت باید رقبای خود را به خوبی بشناسید و سعی کنید در مقایسه با آن ها، بهتر ظاهر شوید. ببینید اوضاع کاری رقبا چگونه است؟ چه ویژگی هایی دارند؟ نقاط قوت و ضعفشان را بشناسید و ببینید برای تمایز از دیگران روی چه ویژگی هایی تاکید دارند.

5- خدماتی که ارائه می دهید را مشخص کنید

خدماتی که ارائه می دهید و حوزه های کاری خود را مشخص کنید و ببینید این خدمات بیشتر مناسب کدام دسته از موکلین هستند. مشخص کنید که خدمات شما چه ارزشی برای موکلین خلق می کند.

6- بودجه خود را مشخص کنید

چقدر حاضرید بودجه برای تبلیغات اختصاص دهید؟ برای هر کانال تبلیغاتی بودجه تعیین کنید و اولویت بندی داشته باشید.

5 راهکار برای تبلیغات وکالت و جذب موکل

حالا که با استراتژی کلی تبلیغات برای وکالت آشنا شدیم، نوبت به راهکار ها می رسد. روش هایی که در ادامه به آن ها می پردازیم، بهترین روش های تبلیغات برای وکالت هستند. برخی از این روش ها در کوتاه مدت و برخی در بلند مدت به ثمر می رسند. بهتر است از ترکیبی از روش های تبلیغاتی استفاده کنید و همه تمرکز خود را روی یک روش خاص قرار ندهید. البته این به بودجه و امکانات شما نیز بستگی دارد.

1. طراحی سایت

اولین و مهم ترین قدم برای شروع تبلیغات وکالت در فضای آنلاین، طراحی سایت است. داشتن یک سایت جذاب و کارآمد می تواند به برند سازی و شناخته شدن شما کمک بزرگی کند. حتی اگر کسی اسم شما را جایی بشنود، احتمال این که در گوگل نیز سرچ کند تا با شما بیشتر آشنا شود زیاد است. چه بهتر که جستجو در گوگل او را به وب سایت کاری شما برساند.

یک سایت خوب برای وکالت باید علاوه بر طراحی و ظاهر جذاب، کارآمد باشد و سرعت بالایی داشته باشد. ساختار مناسبی داشته باشد و حس اعتماد را به مخاطب القا کند.

2. سئو؛ جذب موکل از گوگل

همانطور که اشاره کردیم زمانی که شما سایت داشته باشید ممکن است برخی افراد که از قبل با شما آشنایی دارند یا از طرق مختلف نام شما را می شنوند، به سایت شما مراجعه کنند و اطلاعات بیشتری کسب کنند.

اما آن دسته از افرادی که از قبل نام شما را نمی دانند چه؟ اینجاست که نقش بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو یا سئو پر رنگ می شود.

سئو به مجموعه فرایند ها و روش هایی گفته می شود که سایت شما و محتوای داخل آن را برای الگوریتم های موتور جستجو (گوگل و …) بهینه می کند. به این طریق نه تنها موتور های جستجو سایت شما را می شناسند بلکه هر زمان کاربری در اینترنت موضوعات مرتبط با شما را جستجو کند، سایت شما را در میان نتایج به اون نشان می دهند.

3. لوکال سئو یا سئو محلی

لوکال سئو زیر مجموعه ای از سئو است. لوکال سئو مبتنی بر محدوده جغرافیایی است و افرادی که در یک محدوده جغرافیایی خاصی کسب و کار شما را سرچ می کنند را هدف قرار می دهد. اگر یک دفتر وکالت کوچک هستید یا خدمات آنلاین ارائه نمی دهید، لوکال سئو انتخاب بسیار خوبی است.

4. تبلیغات در گوگل

همانطور که تا اینجا دیدیم، یکی از بهترین و پر بازده ترین کانال های بازاریابی و تبلیغات، بزرگترین موتور جستجوی جهان یعنی گوگل است. در سئو شما نتایج ارگانیک کسب می کنید، یعنی بدون پرداخت پول اضافی، سایت شما در میان هزاران سایت دیگر توسط الگوریتم های گوگل رتبه بندی می شود. اما یک روش دیگر هم برای رتبه گرفتن در صفحه نتایج سرچ وجود دارد: تبلیغات

تبلیغات گوگل ادز یکی از بهترین روش های تبلیغات آنلاین است که در آن شما مثل سایت های دیگر در نتایج جستجوی کاربر نمایش می گیرید و از این طریق بازدید سایت شما افزایش می یابد. در این روش باید هزینه ای را به ازای هر کلیک پرداخت کنید.

معمولا کسب و کار هایی که سایت دارند از ترکیب سئو و گوگل ادز بهترین نتیجه را می گیرند.

3. تولید محتوا

افراد همیشه در گوگل کلماتی همچون بهترین وکیل یا بهترین دفتر وکالت را جستجو نمی کنند بلکه بیشتر اوقات مشکل یا سوال خود را مطرح می کنند. تولید محتوای تخصصی در حوزه یکی از بهترین روش ها برای کسب اعتبار در حوزه کسب و کار و جلب اعتماد مشتریان بالقوه است. شما می توانید بر اساس سوالات و دغدغه های رایج موکلین، محتواهای مفید و پر باری را در قالب متن یا ویدیو یا پادکست تولید کرده و در بلاگ شخصی یا سایت خود (یا حتی شبکه های اجتماعی) منتشر کنید.

همین محتوایی که در حال خواندن آن هستید با هدف پاسخ به این سوال که چگونه برای وکالت تبلیغ کنیم نوشته شده است. گرچه ما خدماتی همچون طراحی سایت، سئو، تبلیغات گوگل ادز و تولید محتوای تخصصی را هم ارائه می دهیم.

5. تبلیغات در شبکه های اجتماعی

به هیچ وجه نباید قدرت شبکه های اجتماعی را دست کم گرفت. با وجودی که گوگل بزرگ ترین و قوی ترین موتور جستجوی جهان است و ما تقریبا هر چیزی را ابتدا در گوگل سرچ می کنیم، اما روزانه زمان زیادی را هم در شبکه های اجتماعی صرف می کنیم.

شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام پتانسیل تبلیغاتی بسیار بالایی دارند و می توانند کانال های پر بازدهی برای تبلیغات برای وکالت باشند. تبلیغات در شبکه های اجتماعی به شما کمک می کند که دیده شوید، شناخته شوید و موکل جذب کنید!

تبلیغات سوشال مدیا برای وکالت را می توانید به سه شیوه انجام دهید:

 1. روی صفحه شخصی یا برند شخصی خودتان کار کنید
 2. با پرداخت پول تبلیغات خود را در صفحه های پر بازدید دیگر منتشر کنید
 3. ترکیبی از هر دو (بهترین روش)

دیجیتال مارکتینگ برای وکلا

تبلیغات برای وکالت به این 5 روش محدود نمی شود. در واقع عرصه بازاریابی آنلاین و تبلیغات اینترنتی آنقدر گسترده است که نمی شود آن را در یک مقاله خلاصه کرد. با این وجود 5 روشی که به آن ها پرداختیم روش های بنیادی و اصلی تبلیغات در اینترنت هستند. علاوه بر این ها، می توانید از روش های دیگر به عنوان مکمل استفاده کنید:

 1. برندینگ دفتر وکالت
 2. ایمیل مارکتینگ
 3. ارسال اس ام اس انبوه
 4. اینفلوئنسر مارکتینگ
 5. برگزاری وبینار های کاربردی و جذاب
 6. انتشار محتوای ویدیویی آموزنده در آپارات یا سایر سرویس های اشتراک ویدیو
 7. برگزاری لایو با افراد شناخته شده
 8. ثبت آگهی در سایت هایی مثل دیوار، شیپور و زانکو 
 9. ثبت اطلاعات در سایت های اختصاصی معرفی و تبلیغ وکلا
 10. استفاده از بنر های تبلیغاتی

جمع بندی؛ چگونه برای جذب موکل تبلیغ کنیم؟

بازار وکالت یکی از داغ ترین بازار ها است که در سال های اخیر حضور پررنگی در فضای آنلاین پیدا کرده است. از برند سازی شخصی وکلا تا ارائه خدمات آنلاین و انتشار مقالات آموزنده در حوزه های مختلف حقوقی، وکلا و دفاتر وکالت حضور فعالی در فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی دارند.

امروزه در دنیایی زندگی می کنیم که عدم ورود به فضای آنلاین یک ضرر بزرگ برای هر کسب و کاری است. در این مقاله به روش های مختلف تبلیغات و بازاریابی برای وکالت و جذب موکل پرداختیم. آیا شما تجربه ای در این حوزه دارید؟ خوشحال می شویم نظرات و تجربیات شما را در بخش کامنت ها مطالعه کنیم.

همچنین برای دریافت مشاوره رایگان در حوزه طراحی سایت، سئو و دیجیتال مارکتینگ می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید یا از طریق چت آنلاین با ما در ارتباط باشید.

جدیدترین مطالب سایت

مدیر سئو کیست ؟ وظایف مدیر سئو چیست ؟
آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ
مدیر سئو کیست : چه مهارت ها و چه وظایفی دارد ؟
آموزش رایگان طراحی سایت
آموزش نصب وردپرس رو هاست سی پنل
راهنمای راه اندازی وب سایت کسب و کار
آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ
راهنمای راه اندازی وب سایت کسب و کار
UX یا طراحی تجربه کاربری چیست ؟
آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ
UX یا طراحی تجربه کاربری چیست ؟
گوگل سرچ کنسول چیست ؟ کاربرد آن برای سئو سایت و سئوکاران
آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ
گوگل سرچ کنسول چیست ؟ کاربرد آن برای سئو سایت و سئوکاران
اینستاگرام یا سایت کدام یک برای کسب و کارها بهتر است؟
آموزش رایگان اینستاگرام مارکتینگ
اینستاگرام یا سایت کدام یک برای کسب و کارها بهتر است؟
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یه هدیه خفن رایگان از ما بگیر

برای دریافت پکیج آموزش رایگان طراحی سایت با وردپرس + مقالات تخصصی در حوزه دیجیتال مارکتینگ شمارتون رو تو باکس زیر وارد کنید